SENA BALABAN SERAMİK VE TASARIM ATÖLYESİ

Sürekli ev ve iş arası mekik dokumaktan sıkıldıysanız, yeni ortamlar, yeni arkadaşlar ve yeni bir hobi edinerek hayatınıza renk katmayı istiyorsanız, maksimum 6 kişilik gruplar halinde... Dilerseniz kendi grubunuzu oluşturarak… Hepimizin de bildiği gibi dünyayı oluşturan dört element seramiğin de dört can damarıdır. Bir element eksik olursa seramik oluşamaz ya da ortaya çıkarılamaz. Toprak, hava, su ile birleşerek seramik çamurunu oluşturur. Fırının ateşi ise onu kullanışlı, dayanıklı ve camsı seramik haline getirir. Evinizdeki bir abajur altı, vazo veya çayımızı içtiğimiz kupa bardağımız, sanatsal objeler, mimari panolar hepsi günlük hayatımızın içindeki nesneler ancak biraz incelendiğinde hayret verici güzellikte objelerdir.

Sena Seramik Atölyesi ortamında rahat ve sıcak bir atmosferde hayalinizdeki seramikleri yapabileceğiniz keyifli bir çalışma sizleri bekliyor.

Kursların yanı sıra sergi, fuar vb. amaçlı çalışmaları için amatör ve profesyonellere uygun ortam ve koşullar sağlanıyor.

› Atölye çalışmalarında kullanılacak olan temel malzemeler atölye bünyesinden karşılanacaktır (1 defaya mahsus olmak üzere 1 paket çamur).
› Fazladan fırınlanacak işlerin ve sırlanacak işlerin ücreti kursiyere aittir.
› Kursiyerler birkaç kişi ile birlikte fırını ücret karşılığında kullanabilirler (Fırından kursiyer mesuldür).
› Verilen program haricinde kullanılacak malzemeler ücretlendirilecektir. (Çamur, sır, fırın, modalaj kalemi…)
› Kursiyer hafta içi atölye kullanımı için gelebilir. (Hoca gözetiminde olmadan)

Sena Seramik, seramik kursuna yeni başlayacaklar için 2 kurlu (4’er aylık) seramik kursu programı öngörmektedir.